Ekibimiz

GÜLİN KAYSERİLİ KARACALI / Genel Müdür-Kurucu Ortak

İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Barcelona Üniversitesi’nde ‘Tarih’ yüksek lisansı yaptı. Çok uluslu şirketlerde değişik kademelerde çalıştı. Farklı resmi kurumlarda, çeşitli STK’larda mentorluk yaptı. Dijital Pazarlama projelerinde danışman olarak görev yaptı. Aile şirketinde yaklaşık olarak onbeş  yıla yayılan ‘direktörlük’ macerasını ise KiddyBooky girişimiyle taçlandırdı. 2002’den bu yana Ozan ile evli. 2013’te doğan, biricik oğlu Kerem  ile mutluluğuna mutluluk kattı.

DİLHAN HIZ / Kreatif Direktör-Kurucu Ortak

İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi RTV-Sinema bölümünden mezun oldu. Çeşitli ajanslarda metin yazarlığı, dergi ve yayınevlerinde editörlük ve bağımsız projelerde yazarlık yaptı. Yaklaşık olarak yirmi yıla dayanan ‘yazı’ macerasını KiddyBooky ile özgürlüğe kavuşturdu. 2006’dan bu yana Tolga ile evli. 2013’te kızı Talya ile hayatın anlamını yakaladı. Puggie adında bir köpiş, Teo adında bir kediş annesi. 2017’de “Talya ve Puggie”, 2020’de “Guurrr! Bu Ses de Ne?” adlı iki çocuk kitabı yayınlandı

MELTEM / İllüstratör ve Tasarımcı

İzmir’de doğdu. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Çizmeye aşık olan Meltem, hayatını sevdiği işi yaparak sürdürmek isteğiyle illüstrasyona yöneldi. Çizimlerinde çocuksu ruhundan ilham alıyor ve çocuksu çizimlerin basitlikte yatan güzelliğine inanıyor.

GİZEM / İllüstratör

Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünden mezun oldu. İşletme, laborantlık ve veteriner teknikerliği eğitimleri aldı. Son birkaç yıldır yapmak istediği ve yetenekli olduğu dala, illüstrasyona yöneldi. Çocuk kitapları çiziyor.

BANU ŞAHİN / Fotoğrafçı

İstanbul’da doğdu. Trakya Üniversitesi Restorasyon ön lisansi ve ardından

Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Fotoğraf Video Bölümü’nü bitirdi. Öğrenciliginde asistanlık ile başladığı fotoğrafçılık hikayesini, çeşitli yayın kuruluşları ve çeşitli markalara verdiği fotoğrafçılık hizmetiyle devam ettirmekte. Fotoğrafı ve çocuk kitabı okumayı çokk seviyor. Bu ikisinin buluştuğu her alan onu heyecanlandırıyor. Eşi ve kızı ile İstanbul’da yaşıyor.

BERK OMAY / Psikolog

İstanbul’da doğdu. Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünün ardından aynı üniversitede ‘gelişim psikolojisi’ yüksek lisansını tamamladı. Okul öncesi eğitim ve otizmli çocuklar üzerine eğitimler aldı. Omay halen Çiğdem Buzul Eğitim Merkezi’nde çocuk psikologu olarak görev yapmakta.

Zehra / Editör

İnebolu doğumlu.İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. 10 yılı aşkın süredir kitap editörlüğü yapıyor. Çocuk kitaplarına bayılıyor.